TESLİMAT VE İADE POLİTİKASI

-600 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsizdir.
-Sipariş vermiş olduğun ürünün kargo çıkışı 1-3 iş günü içinde yapılmaktadır.
-Kargo yola çıktıktan en geç 24 saat sonra takip numarası kargo firması tarafından SMS ile bildirilmektedir.
-Belirtilen adreste bulunmaman durumunda, paketin 3 (üç) iş günü içerisinde anlaşmalı kargo firmasına ait en yakın şubeye teslim edilir. Belirtilen 3 (üç) iş günü içerisinde paketini kargo şubesinden teslim alman gerekmektedir. Aksi taktirde siparişin tarafımıza iade edilir.

1. ALDIĞIM ÜRÜNÜ İADE ETMEK İSTİYORUM, NELERİ İADE EDEBİLİRİM?

– Etiketi bozulmamış ve bu sebeple tekrar satılabilir özelliğini kaybetmemiş ürünleri iade edebilirsin. Kullanılmış, yıkanmış,kokan, ambalajına zarar verilmiş ürünler kabul edilmeyecektir. Kullanılmamış olsa dahi çorap, her türlü kişisel bakım ürünü, aksesuar ürünleri vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

– Kampanya dahilinde hediye olarak verilen ürünlerin, iade edilen ürünle beraber gönderilmemsi halinde hediye ürünün tutarı iade tutarından düşülücektir.

2. İADE NASIL YAPABİLİRİM?

Almış olduğunuz ürününü ambalajını açmadan/tahrip etmeden//bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren 7(yedi) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile MNG Kargo’ya “843982323” müşteri kodumuzu bildirerek iade edebilirsiniz. Sitemiz üzerindenen iade talebi kısmından talep oluşturduysanız her hangi bir onay gelmesini beklemenize gerek kalmadan MNG kargoya teslim edebilirsiniz. Gönderdiğiniz ürün tarafımıza ulaştıktan sonra kontrolleri sağlanıp iade şartlarına uygunsa onaylanır ve 3(üç) iş günü içerisinde ücret iadeniz tarafınıza yapılır.
www.raudwear.com adresinden “Hesabım>İade Taleplerim” Sayfasında iade veya değişim talebi oluşturduktan sonra sistemden herhangi bir kod beklemeden MNG Kargo’ya “843982323” müşteri kodumuzu bildirerek iade edebilirsiniz ve durumunu “İade Taleplerim” sayfasından takip edebilirsiniz.

 

MNG kargo harici başka kargo firmasıyla gönderilen iadeler kabul edilmeyecektir.

Değişim yapılan ürün iade olarak gönderilirse kargo ücreti alıcı tarafından ödenir.

İade kargonuz depomuza ulaştıktan kontrol edilip onaylandıktan sonra para iadeniz gerçekleştiriliz ve 3 iş günü içerisinde ödeme yaptığınız kredi kartınıza ödemeniz geçer.

600 TL ücretsiz kargo limitinden faydalanan müşterilerimiz kısmı iade yaptığı taktirde kargo ücreti iade bedelinden düşülerek ödemesi gerçekleştirilir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız

Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür

Müşterinin ürünü iade etmesi veya alışverişinden cayması halinde, iade edilen ürün tarafımıza ulaştığı andan itibaren on (3)iş günü içerisinde ürün bedeli iade edilir.
Kredi kartına ürün iade bedeli bankanız tarafından 1 ile10 gün arasında arasında yapılmaktadır. Bu sürede firmamızın tasarrufu bulunmamaktadır.

İade ve değişimlerinizi anlaşmalı olduğumuz MNG Kargo kullanarak göndermeniz gerekmektedir. MNG Kargo dışındaki kargo firmalarıyla gönderilen iade ve değişimler kabul edilmemektedir.

Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak taksitli olarak yansıtılmaktadır.

Satıcı firma üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları tespit ettiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir.

Yukarıdaki şartlara uygun hallerde iade durumunda edilen ürünlerde kargo ücreti tarafımızdan ödenecektir..İndirimli ürünlerin değişimi durumunda kargo ücreti müşterilerimize aittir.

 

Bankanız kredi kartı iadelerini aynı gün hesabınıza yansıtmayabilir. Bu durumda bankanızın kredi kartı servisini aramanız gereklidir. Siparişinizle ilgili “İptal Edildi” uyarısı çıktıktan sonra tüm bedel kredi kartınıza iade edilmektedir. Taksitli satışlarda yapılan iadeler bankanız tarafından kredi kartınıza her ay artı bakiye olarak taksitli olarak yansıtılmaktadır

 

-Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda göndermiş olduğun ürünler bize ulaştıktan sonra 7-14 iş günü içerisinde yukarıda belirtilen iade koşullarına uygun olması durumunda iadesi onaylanır ve ürün bedeli (taşımacılık ücreti hariç) tarafınıza yatırılır. Geri ödemeler banka süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte olup, gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu süreçleri bankan üzerinden takip etmeni rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.

4.İADE KARGOSU İÇİN ÜCRET ÖDEYECEK MİYİM?

Kusurlu ürünler haricinde kargo ücreti iadelerde göndericiye aittir. MNG ile yapılacak karşı ödemeli gönderimlerde ürün tutarından 40₺ kargo hizmet bedeli kesintisi yapılmaktadır.

 

5. SİPARİŞİM NE ZAMAN KARGOYA VERİLİR?

Tüm siparişler 1-3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Sipariş sonrası verilen telefon numarasına SMS ile kargo takip numarası gelmektedir.